سایت مرکز اطلاعات روستای نیارک

به سایت مرکز اطلاعات روستای نیارک در لوشان – طارم سفلی خوش آمدید

در این صفحه می خوام درباره وب سایت نیارک و طراح سایت بنویسم.

من مهدی محمدی دهقانی هستم، فرزند آقای الله وردی محمدی دهقانی و خانم فاطمه میرزائی نیارکی

پدرم رو احتمالا خیلی از نیارکی های عزیز به یاد دارند، اون وقتهایی که داشتن یک ماشین سواری ساده مثل پیکان به اسونی این روزها نبود، جاده هم به همواری امروز نبود و دیدار اقوام آشنایان از شهر به روستا بسیار سخت بود.

پدر من مینی بوس و اتوبوس داشت و سالهای سال در تعطیلات آخر هفته و در تعطیلات رسمی از به مسجد نیارکی ها در محله هاشمی تهران می یومد و به همراه خانواده و یک مینی بوس پر به نیارک سفر می کرد و دل هر دو طرف از دیدار خانواده شاد می شد و جمعه غروب باز همه اونها رو به تهران باز می گردوند.

مادر هم که جاش مشخصه و به نظر من سایه خدا روی زمینه!

چون فکر نمی کنم هیچ موجودی در جهان مثل مادر شبیه به خدا باشه. بچه اش اگه هرررررررر اشتباهی کنه و از دنیا رونده بشه خونه پدر و اغوش مادر همیشه به روش بازه

مادرم فرزند بلور خانم جلوخانی نیارکی بود که افتخار داشتم که بهترین دوران کودکیم رو با مهر و محبت یک مادر بزرگ بسیار مهربون سپری کنم. صندوقچه ای پر از شکلات و کودکی که مادربزرگش بهترین خاطرات رو با لبخند همیشه مهربونش ساخت…

که الان توی دنیای دیگه پیش خدا داره پاداش همه لبخندهاش، پاداش تربیت خوب دختراش و صبر و بزرگواری در برابر دامادهاش رو از خدای عزیز می گیره…

و اما من همونطور که عرض کردم مهدی محمدی دهقانی هیستم، لیسانس مدیریت بازرگانی دارم اما از نوجوانی کارم بصورت تخصصی با کامپیوتر و اینترنت بود، سال 2008 به مالزی رفتم برای همکاری با بخش تبلیغات گوگل و داستان های دیگه که زیرمجموعه ترکیبی از انتخاب و تقدیر قرار می گیره.

درباره سایت نیارک

یک روستا باید شناخته بشه تا رشد کنه و صد البته بسیار مهمه به چه چیزهایی شناخته بشه…

و در این راه باید کار بشه…

من برای سایت نیارک اول به لوگوش فکر کردم و با توجه به تخصصم می تونستم یک لوگوی مدرن طراحی کنم مثل این:

اما خب این بار داستان فرق داره و ما با یک روستای تاریخی سروکار داریم که توی هر کوچه و پس کوچه اش کلی خاطره وجود داره.

نیارک روستائی که روزهای قشنگی داره، اما شبهاش زیباتره و من اینو زمانی که در خونه قبلیمون کمی پایین تر از آلاروخ روبروی مغازه زنده یاد آمین آقا و در همسایه گی زنده یاد امین آقا و آقا دیدار هست فهمیدم!

به این خاطر لوگویی طراحی کردم که فونتش شبیه متن کودکانه باشه که نیارک زیبا معبد خاطرات کودکی های همه ماست و ستاره توش گذاشتم که اهمیت شبهای زیبا و ستاره های درخشانش رو فریاد بزنه

مرکز اطلاعات روستای نیارک - Niyarak.ir_نیارک
مرکز اطلاعات روستای نیارک – Niyarak.ir_نیارک

اون موقع که خیلی کودک بودم سرمو بردم بالا و دریایی از ستاره ها رو دیدم که مثل الماس های درخشان می درخشیدند و انگار از اون دور دورا قدرت جاذبه شون روح منو به طرف خودشون می کشید.

اون روزهای کودکی چشمانم خیلی قوی تر از امروز بود، اما خب عقلم ناقص! LOL

خیلی خیلی خیلی کوچک بودم و شبها روی سکوی روبروی باغچه خونه پدری دراز می کشیدم و به آسمون نگاه می کردم، همزمان که نور ستاره ها کم و زیاد میشد و جیرجیرک ها در هارمونی اتفاقی با ستاره ها صداشون کم و زیاد می شد، من فکر می کردم صدای جیرجیرکها صدای ستاره هاست!

و تعجب می کردم که صداشون از اون دوردورا چطور اینقدر واضح و روشن به گوش من میرسه!

اما خب الان می فهمم همه آینده نوع بشر به اینه که سر به هوا باشیم!

دنبال یه جای بهتر… یه سیاره دیگه که اگه چیزی زمین رو تهدید کرد…

نشه تا شبیه ترین موجود به خدا که هوشمئده و همه اختراعات رو ساخته و راه طولانی تکامل از کروموزوم تا اینترنت 5G رو پیموده از بین نره !

مهدی محمدی دهقانی

مرکز اطلاعات روستای نیارک

www.niyarak.ir

‫0/5 ‫(0 نظر)